Kto wspiera GIS Challenge

W branży GIS, z roku na rok przybywa firm ściśle związanych z branżą geoinformatyczną. Zwiększa się również liczba firm IT które tworzą sekcje specjalizujące się w pracy z Systemami Informacji Przestrzennej. Mnogość realizowanych projektów i wdrożeń zarówno u prywatnych przedsiębiorców, jak i w jednostkach samorządowych sprawia, że popularność GIS stale rośnie, a rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Dzięki większej świadomości, wzrasta również skala potrzeb, a co za tym idzie, poszukiwane są szybkie i sprawne rozwiązania.

Nieodłączną częścią rozwoju w firmie jest zaangażowanie osób specjalizujących się w danej branży. Dla właścicieli przedsiębiorstw Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge stanowią doskonałą okazję do poznania młodych, ambitnych i pełnych zapału do pracy osób, które niebawem wkroczą na rynek pracy. Dlatego też nawiązywanie kontaktów pomiędzy praktykami, teoretykami i młodymi adeptami GIS wpisane jest w charakter Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge.

Wybór najlepszych z najlepszych zawsze wymaga ogromnego nakładu pracy oraz wkładu finansowego. Jako organizatorzy, podjęliśmy to wyzwanie – wychodzimy naprzeciw zaistniałej potrzebie i stanowimy łącznik między kształceniem a praktycznym wykorzystaniem umiejętności nabytych w trakcie studiów. W związku z tym serdecznie zachęcamy Was, drodzy przedsiębiorcy działający w branży GIS, do wsparcia II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge. Połączenie wysiłków przy organizacji z całą pewnością przełoży się na jeszcze wyższy poziom wydarzenia i przyniesie korzyści dla całej branży GIS w Polsce. Zapraszamy do współpracy!

Aktualnie dołączyli do nas: Esri Polska, GIS-Expert, GIS Support

Autorki tekstu: Joanna Borowska-Pakuła, Paulina Owczarek

SQL w GIS

Według słownika GIS (https://support.esri.com/en/other-resources/gis-dictionary/) SQL to akronim pochodzący od “Structured Query Language”. Jest to język zapytań służący do pobierania i manipulowania danymi […]