Wyzwanie I – dojazd do Lublina

Nie jest niespodzianką, że II Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne – GIS Challenge 2018 odbędą się w Lublinie. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was nie lada wyzwaniem okazać się może sam dojazd. Jako, że pewne działania warto planować z wyprzedzeniem już dziś prezentujemy przygotowane specjalnie dla Was zestawienie możliwości dojazdu do miasta cebularzy i … oczywiście GIS Challenge.

Zaczniemy od najbardziej popularnego wśród studentów środka komunikacji – pociągów! Zarówno na trasie z Warszawy do Lublina jak i z Krakowa do Lublina trwają obecnie remonty. Dojazd ze stolicy jest możliwy dzięki trasie objazdowej przez Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków, Radzyń Podlaski, Parczew i Lubartów, natomiast sam czas przejazdu jest wydłużony o co najmniej 30-40 minut. Ze względu na Modernizację trakcji utrudniony jest także dojazd do Lublina z południa i zachodu Polski. Jak deklaruje PKP Intercity: pasażerowie z Krakowa, Katowic, Kielc oraz Wrocławia dojadą składami PKP Intercity do Dęblina, skąd do celu zostaną zabrani autobusową komunikacją zastępczą.

Na zdecydowanych na połączenia drogowe (PKS, firmy prywatne, własny samochód) również czekają utrudnienia, gdyż na większości dróg dojazdowych do Lublina trwają, lub planowane są prace remontowe. Utrudnień spodziewać się możecie przede wszystkim na drodze S17, ale również S19 i S12.

W tym kontekście transport powietrzny nie wydaje się tak bardzo abstrakcyjną alternatywą. Co prawda lotnisko Lublin LUZ nie obsługuje obecnie połączeń krajowych, ale może warto wybrać się do Lublina przez Monachium, Londyn, Oslo czy Tel Awiw? 🙂

 

Jak docieraliście do Lublina w ubiegłym roku?

Jakie macie pomysły na zorganizowanie transportu Waszych zespołów w  maju 2018?

Koniecznie dajcie nam znać – jeśli zajdzie taka potrzeba, zarezerwujemy Wam miejsca parkingowe! 🙂

 

Źródła:

https://www.gddkia.gov.pl/mapa-stanu-budowy-drog_lubelskie

https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/z-lublina-do-warszawy-z-pkp-intercity-w-nizszej-cenie.html

http://www.airport.lublin.pl/dla-podroznych/mapa-polaczen.html

Autorka tekstu: Joanna Borowska-Pakuła

Save the date!

Przygotowania do II Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge 2018 ruszyły pełną parą!